submenu

FC Red Star Juniors staat paraat - 06/05/2021

Voetbalploeg en voedselbank

FC Red Star Juniors is meer dan een amateurvoetbalploeg. De spelers komen uit alle hoeken van de wereld, maar hebben het ook moeilijk om financieel rond te komen. Vrijwilligers van de vzw helpen hen daarom elke week aan een voedselpakket. Intussen worden zo tientallen gezinnen geholpen.

Elke week verzamelen voorzitter Kris Stoffels en de medewerkers van Red Star Juniors aan een kleine loods aan de rand van Brussel om er voedselpakketten uit te delen. De Delhaize in Alsemberg schenkt voedsel dat niet verkocht wordt aan de vzw. ‘Zonder hun hulp zou het allemaal niet mogelijk zijn’, zegt Kris. ‘Bij Delhaize hebben ze geen strikte vervaldatum, maar wel een uiterste verkoopdatum, waardoor er wat meer speling is om het voedsel verder te verdelen. Een deel van de producten gaat in de eerste plaats naar de spelers, maar we helpen ook families in Alsemberg en de brede rand rond Brussel. En we werken ook samen met het opvangcentrum van het Rode Kruis in Alsemberg.’

FC Red Star Juniors doet het trouwens niet onaardig in het liefhebbersverbond KAVVV, want de ploeg won al wat trofeeën. ‘Onze spelers brengen mooi voetbal, en daar moesten de scheidsrechters toch even aan wennen’, legt Kris uit. ‘De Braziliaanse en Afrikaanse spelers hebben heel wat temperament, en dus liepen ze vroeger vaak tegen een gele kaart aan. Maar dat hebben we er nu toch wat uit gekregen.’ (lacht)

Voetbal is de ideale afleiding, want de spelers hebben het moeilijk om rond te komen. En dus springen de vrijwilligers graag in de bres. ‘We werken zonder magazijn’, legt Kris uit. ‘Wat we ophalen, geven we zo snel mogelijk mee. We geven het aan de mensen die het zelf verder verdelen. Zo blijft het geen dag liggen en houden we ons aan de regels van het Federaal Voedselagentschap. In Rode zelf helpen we een vijftiental gezinnen, maar in totaal maken we elke week pakketten klaar voor meer dan zestig gezinnen. We helpen ook twintig families van onze spelers. Met een twintigtal vrijwilligers zijn we elke week vele uren in de weer om de voedselbank te organiseren.’

De voedselbedeling van FC Red Star Juniors is bij het grote publiek nauwelijks bekend en dat hoeft niet te verbazen. ‘De mensen lopen niet graag in de kijker met hun ellende’, zegt Kris. ‘Verenigingen waar de ogen op gericht zijn, zullen minder behoeftigen ontvangen. Mensen die geen geld hebben om eten te kopen, willen niet dat anderen dat weten. En dus maken wij ook niet te veel publiciteit over wat we doen. We hebben de gemeente ooit aangeboden om mensen te helpen die zij ons zouden aanduiden, maar dat mocht niet omwille van de privacywetgeving. We werken daarom op deze manier verder. We hebben wel wat projecten in de pijplijn, maar zoals we het nu doen werkt dit het beste voor iedereen.’

 

Tekst: BK
Foto: © Tine De Wilde
Uit: buurten mei 2021